Cabaye: Jsem šťastný, že jsem zpět!

Krátce po svém návratu do tréninkového kolotoče pomluvil Yohan Cabaye s PSG.fr o svých přípravách na novou sezónu.

Yohane, jak jsi se cítil, když jsi dnes ráno šel znovu tréninkového centra Ooredoo?

Jsem šťastný, že jsem zpět. Mám za sebou skvělou dovolenou se svou rodinou. Měl jsem pouze něco málo přes tři týdny volna, které ale byly úžasné. Teď je čas vrátit se zpět k fotbalu. Jsem rád, že tu jsem s Blaisem Matuidim a našim fitness trenérem. Jsou to takové jemné začátky, ale je to fajn.

Je to pro tebe důležité dát si pauzu od tak intenzivní sezóny?

Ano! Byla to opravdu dlouhá sezóna, do toho navíc světový šampionát, takže bylo opravdu hodně podstatné dát si na pár týdnů oddych. Dobyl jsem si s přáteli a rodinou baterie, to je hodně důležité. Jen si člověk nemůže dopřát vypustit úplně, protože by pak příliš zaostával za ostatními. Naše předsezónní přípravy probíhají teď trochu jinak."

Jak zpětně hodnotíš francouzskou reprezentaci na mistrovství světa?

I přes zklamání, když jsme prohráli ve čtvrtfinále s Německem, si myslím, že to byl dobrý turnaj. Nesmíš zapomínat, jak daleko jsme se dostali, protože po tom prvním zápase s Ukrajinou v play-off věci vůbec nevypadaly dobře. Ačkoliv jsme mladý tým, dosáhli jsme toho dost. Všichni se v průběhu soutěže dost semkli. To vše se nám vrátí v průběhu Euro 2016."

Jaká jsou tvá předsevzetí na nadcházející sezónu?

Pokusíme se vyhrát co nejvíc trofejí a já doufám, že tahle vítězná štace začne již tuto sobotu na Tropheé des Champions proti Guingamp. Pak jsou před námi ještě další čtyři poháry, které bychom si přáli získat. Co se týče mých osobních cílů, rád bych hrál co nejvíc a pomohl svému týmu k úspěchu.

ZDROJ: PSG.fr

Přístí zastávka: Chelsea!
Předsezóní přípravy jsou v plném proudu!
Za odchod útočníka Cavaniho by PSG požadovalo přes 60 milionů liber, tvrdí Laurens
Paris Saint Germain vyhrál Ligue 1
Thiago Silva: Takový konec jsme si nezasloužili