Ibrahimovič: Jsem šťastný, že jsem tu.

Nedlouho poté, co hráči PSG se svým trenérem Laurentem Blancem přistáli v Asii a ubytovali se v hotelu v místě své první zastávky - v Hong Kongu -, sešel se kouč a známý útočník se zástupci lokálních médií k tiskové konferenci. Hvězda týmu, Zlatan Ibrahimovič, vyjádřil již po nedlouhém pobytu ve městě jisté zalíbení v jeho ulicích.

Hotelový salónek se novináři naplnil, sotva letadlo s francouzskými fotbalisty přistálo na letišti. Na jejich otázky jim přišel odpovědět Blanc a Ibrahimovič. Kromě lokálních a mezinárodních médií je na konferenci přišel přivítat i Arnaud Barthélémy (hlava francouzského konzulátu pro Hong Kong a Macau), Ken K. Ng (prezident Kitchee), José Molina (trenér Kitchee) a Lo Kwan Yee (obránce a kapitán Kitchee).

"Podle mě dává celá tahle naše hongkongská štace perfektní smysl. Využili jsme naší účasti na Trophée des Champions a utkání v Pekingu, abychom přijeli i sem a sehráli tu tento nadcházející zápas s Kitchee. Byl to skvělý nápad tohoto klubu. Rozrostly se nám tím zdejší příležitosti. Přijet o týden dřív byl od PSG výborný nápad," nechal se slyšet kouč.

Jeho protějšek z Kitchee byl též potěšen možností sehrát přátelské gala utkání s francouzskými šampiony. "Pro nás je toto opravdu velký zápas," prohlásil Molina. "Bude pro nás opravdu zajímavé zahrát si proti francouzskému týmu, který patří mezi nejlepší na světě. Bude pro nás dost těžké se jeho hráčům postavit, ale uděláme, co bude v našich silách. Doufáme, že svým fanouškům nabídneme pěknou podívanou," usmíval se trenér hongkongských fotbalistů.

Zlatan Ibrahimovič vyjadřoval potěšení nad tím, že se klub dostal právě do Hong Kongu. "Jsem opravdu šťastný, že jsme tady, obzvlášť po tak dlouhém letu," žertoval. "Budeme tady v Hong Kongu pokračovat v předsezónním tréninku. Myslím, že si to tady náležitě užijeme a zlepšíme naše aktuální kondice. Rozhodně to bude dobrá příprava i na Champions League. Už jsme vyhráli dva francouzské šampionáty za sebou i Coupe de la Ligue. Každý sní o výhře v Champions League, i já," řekl Ibrahimovič.

První hráči MS 2014 se vracejí do Paříže!
Skvělý domácí debut! První domácí zápas letošní Ligue 1 proměnilo PSG ve vítězství!
Hvězda z Chelsea popírá zvěsti o odchodu do PSG
Laurent Blanc: Barcelona si zasloužila postoupit