19 Nancy3835
20 Bastia3834

PARIS SAINT-GERMAIN vs. AS MONACO (1-1)

Paříž si udržela odstup!

Střetnutí mezi týmy samotného vrcholu 1.ligy mezi Paris Saint-Germain a AS Monaco  přineslo vysoce kvalitní fotbal, napětí a góly.

Hned po úvodním výkopu tohoto zápasu obě strany ukázaly, že nemají v úmyslu držet se zpátky a nenechají dominovat svého soupeře. Pařížané drželi kontrolu nad míčem a v 8. minutě se ujali vedení díky argentinskému hráči Javier Pastore (0-1). Monako reagovalo silnými protiútoky, které však neskončily brankou a tudíž vynikající prvním poločas skončil 0-1 pro PSG.

Po poločase udělal trenér Monaka taktickou změnu a v 46. minutě vystřídal Kondogbia za Ocampose. V 55. minutě mohl náskok PSG zvýšit Zlatan Ibrahimovic, který kopal přímý kop z 25 metrů, ale nepodařilo se mu překonat monackého brankáře. V 74. minutě se podařilo Monaku vyrovnat díky vlastní brance Thiago Silva (1-1) a další gól již do konce zápasu nepadl. Paříž si udržela pětibodový náskok na čele tabulky a v dalším zápase v pátek se utká proti Valenciennes.