Předsezóní přípravy jsou v plném proudu!

Máme se na co těšit. Paris Saint-Germain hodlají vzít sezónu 2014/2015 pěkně zostra!

Intenzivní tréninky na blížící se zápasy Ligue 1 probíhají v současné době v Rakousku. Nicolas Douchez o jejich průběhu vypověděl minulý čtvrtek serveru psg.fr.

Krátce po 10:00 je zpravidla v plném proudu první ze dvou tréninků. Navíc, jak Laurent Blanc své hráče informoval večer před začátkem soustředění, čeká je denně také intenzivní cvičení v posilovně.

Před tréninkem tedy hráči začínají půlhodinovým rozehřátím na posilovacích strojích, než se vydávají na hřiště. Tam teprve za každého počasí jdou v rámci 90 minutových bloků až na hranice svých sil.

Než dojde na práci s míčem, dohlíží fitnesový trenér Simon Colinet na opravdu důkladnou rozehřívačku. Pak se hráči soustředí na běhání a sprint. Jejich výkony jednotlivě sleduje a analyzuje Martin Buchheit. Cílem tohoto monitorování je správně hráče namotivovat tím, že budou moct pozorovat zlepšování své kondice a vlastní pokroky, a dostat tak osobní maximum z každého člena týmu. Na konci tréninkového bloku se pak hráči zaměřují na vylepšování techniky hry.

Jak říká Douchez: "Jako každé předsezónní soustředění dostáváme opravdu hodně zabrat a po fyzické stránce je to tu hodně, hodně náročné. Ale užíváme si to tady. Celkově je to super, už se tu cítíme jako doma. Mám pocit, že už se dostáváme do rytmu. Veškerá ztuhlost v nohou rychle mizí."

Nicolas Douchez, jenž je v týmu nejmladší, si pochvaluje chemii, která pracuje mezi ním a mladší generací PSG. "Jde to s nimi opravdu dobře. Pracujeme spolu teď už více než rok. Za tu dobu se mezi námi vytvořila přátelská pouta. Každý den dovedou v práci reagovat velmi pružně na to, co se po nich požaduje. Snažíme se být vždy soutěživí, abychom se navzájem tlačili dopředu."

Hodnotil 1 čtenář průměrem 5 bodů z pěti

LAURENT BLANC NOVÝM TRENÉREM!
Matuidi podepsal prodloužení smlouvy v PSG
Angel di Maria končí v Madridu. Získá ho pro sebe PSG?
Zahrají si Cavani a Lavezzi v Premier League?
Cavani by v PSG rád uvítal Di Maria