Blanc: Přípravy bereme opravdu vážně

Včera se média sešla v tréninkovém centru Ooredoo na tiskové konferenci trenéra PSG Laurenta Blanca. Přečtěte si, jak zodpovídal jejich dotazy, týkající se několika aktuálních témat!

ZÁPAS S KLUBEM BASTIA

"Analyzovali jsme jejich první utkání s Marseille, které skončilo 3:3. Clauda Makeleleho známe velice dobře, ale to on náš tým taky. Připravujeme se na tento zápas se vší vážností, protože - se vším respektem - si myslím, že jsme v zápase s Rémami zbytečně vypustili dva body. I kdybychom nehráli nijak zvlášť výjimečně, pořád bychom měli být dost dobří na to, abychom vyhráli. Musíme hrát doma dobře, abychom si vynahradili ten minulý víkend."

CLAUDE MAKELELE

"Neočekávali jsme, že nás opustí, ale já nejsem zklamaný. Má co chtěl, byla to jeho volba a je správné, že se chopil příležitosti. Bývali bychom byli radši, kdyby zůstal s námi, ale přejeme mu to. Doufám, že se mu v trenérské kariéře povede."

ZRANĚNÍ THIAGA SILVY V NEAPOLI

"Thiago Silva nebyl nasazený příliš brzo. Mluvili jsme spolu o jeho zranění. Ale jestli opravdu potřebujete najít nějakého viníka, pak jsem to já. Beru za jeho úraz plnou zodpovědnost. Ale minulou sezónu jsme to udělali taky takto a nebyl to pro nikoho problém."

MERCATO

"Dokud celý ten rej přestupů neskončí, mohli bychom ještě zvažovat uvítání několika nových hráčů, stejně jako odchod některých stávajících. Už jsme dostali dva hráče, které jsme chtěli, takže naše hlavní cíle byly tento rok již splněny. Ale se svou současnou sestavou jsem spokojený. Pokud už se nic nezmění, budu vlastně rád."

DAVID LUIZ

"Mé první dojmy jsou z něj velmi dobré. A to i přestože si stále potřebuje ještě zvyknout na svůj nový klub a jeho prostředí. Myslím, že v zápase s Neapolí byl užitečný. I přesto ale plánujeme být nadále opatrní, protože tyhle týdny po světovém šampionátu mohou být nevyzpytatelné. Hráči bohužel nejsou vždy úplně připraveni, ale jejich klub je potřebuje už teď."

PASTORE, HRDINA VE FORMĚ

"Kvality, které Javier toto léto vykazoval, jsou ty samé kvality, které podle mě předvádí už dlouho. Teď v tom jen potřebuje zůstat konzistentní. Doufám, že mu vydrží, jakým způsobem teď hraje. Je momentálně velmi důležitým článkem celého týmu. Jeho předsezóna byla excelentní a čím dál víc se ukazuje, jak univerzální hráč to je. Pastore může hrát na mnoha pozicích."

99 golů Ibrahimovice!
Laurent Blanc: "Skvělý večer"
Alex: To Silva mi řekl, ať jdu do Milána
PSG přechází do útoku!