Laurent Blanc: Naši brazilští hráči se přes svou prohru přenesou

Laurent Blanc přiznává, že jeho hráči byli značně zklamaní ze své prohry na mistrovství světa v Brazílii. Dodává však, že se momentálně soustředí především na svou reprezentaci v rámci sezóny 2014/2015, kdy budou hrát v PSG.

Hráči se údajně z traumatického zážitku v reprezentačním brazilském týmu těší zpět do Ligue 1.

Mnoho hráčů z PSG letos do Brazílie na světový šampionát zamířilo. Žádný z nich bohužel nestál na straně vítězného německého týmu.

Blanc nyní říká, že ačkoliv jeho hráče výsledky z Jižní Ameriky dosti rozladily, nijak zvlášť to nenaruší jejich výkony ve francouzské lize.

"Domnívám se, že naši kluci už ty věci vnímají z jiné perspektivy. Mluvil jsem o tom s nimi," nechal se slyšet Blanc. "Pochopitelně jsou zklamaní, to je vlastně logické. Život jde ale dál. Oni musí jít dál. Musí se posunout zase někam jinam, vždyť mistrovství je každé čtyři roky. Sice nedostanou napřes rok příležitost svou reputaci vylepšit, to ale není důvod truchlit následující čtyři roky v koutku. Prohráli svůj zápas, nehráli tak, jak si představovali... Ale to je všechno. Ten zápas skončil. Teď musí hrát další."

Blanc dále dodává: "Každý hráč se do svého klubu z národních týmů navrací nějakým způsobem pozměněn. Jeho osobní život je trochu jinde, jeho vnímání kolektivu také. Ale život jde dál!"

Čtyři z Blancových hráčů, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell a Thiago Motta, čelili zdrcující porážce po zápasu s Německem.

"Jako na Brazilce, kteří turnaj hostili, na ně byl vyvíjen obzvlášť velký tlak, aby turnaj vyhráli. Očekávání národa bylo velké," říká Blanc. "Bohužel se však octli z kola ven dřív než očekávali. Hráli proti výbornému týmu, i přesto však bylo výsledné zklamání z porážky stejně tak velké jako očekávání všech Brazilců. Tohle očekávání bylo asi příliš velké. Ale jít dál je důležité."

PSG se chystá na kick-off v Ligue 1 8. srpna v Rémách.

ZDROJ: goal.com

Přemýšlím nad změnou dresu, přiznává Cabaye
Zlatan v nominaci na nejhezčí gól roku
Blanc: Ubrali jsme na tempu!
Ibrahimovič se konečně chystá na předsezónní zápasy
Ibrahimovic nebude do důchodu v PSG, říká Raiola