PSG má zájem o Petra Čecha!

Jak tisku sdělil Čechůch agent, slavný český brankář sice nechce opustit svůj současný tým Chelsea, jiné kluby se už ale předhání s nabídkami!

Svůj zájem o Čecha měly v nedávné době projevit i dva francouzské manšafty, a to Monaco a Paris Saint-Germain. Ten však nabídky odmítá s tím, že mu zatím nikdo nenaznačil, že by se jeho budoucnost nacházela mimo Stamford Bridge.

Dvaatřicetiletá hvězda s českými kořeny je pro Chelsea number 1 už celou dekádu od doby, kdy přestoupila z francouzského Rennes. Již dlouho je považován za jednoho z nejlepších brankářů celého světa.

Nicméně, Chelsea a pyšní také Thibautem Courtoisem, který se na Stamford Bridge letos navrací po třech letech strávených ve Španělsku, kam byl zapůjčen Atletiku Madrid, za nějž chytal v soutěži La Liga.

Šéf Chelsea José Mourinho se nechal slyšet, že chce Courtoise zpět, načež se samozřejmě okamžitě objevily pochybnosti o stabilitě Čechovy pozice v týmu. Média následně citovala prohlášení Marka Wilmota o tom, že by český brankář mohl prodán.

Nyní, s odkazem na český web aktualne.cz, můžeme jen spoléhat na prohlášení Čechova agenta Viktora Koláře, který tvrdí, že sice Chelsea doposud nikoho neinformovala o tom, že by Čecha již nadále nepotřebovala. ostatní kluby již nicméně začaly posílat nabídky.

"Nic se nemění. Stále mu zbývají dva roky do vypršení smlouvy s Chelseou, navíc má zájem v tomto klubu pokračovat. Mourinho mu neřekl nic o tom, že by s ním nadále nepočítal. Nezaznamenali jsme žádné signály toho, že by Chelsea plánovala Petra uvolnit. Pokud by se tak stalo, bohužel, pak je třeba si uvědomit, že mluvíme o jednom z nejlepších světových brankářů. Od toho se také odvíjí jeho plat. Je jen velmi málo klubů, které by si mohly dovolit s ním podepsat kontrakt. Pokud by měl odcházet, povedeme jednání asi s jedním nebo dvěma kluby na světě. Prozatím ale Petr zůstává v Chelsea," nechal se slyšet Kolář.

Šéf agentury Sport Invest dále přiznal, že jej kvůli Čechovi kontaktovaly dva francouzské kluby, konkrétně Monaco a PSG. "Paris Saint-Germain projevilo zájem, hovořili jsme o něčem také s Monakem."

Připustil ale, že by se zkusil obrátit i na další kluby, kdyby mu Chelsea řekla, aby pro Čecha našel nový tým.

"Zkontaktoval bych Zubizarreta (Barcelona) a zástupce Real Madridu. Tyto dva kluby bychom zvažovali, pokud by se Chelsea chtěla Petra zbavit. V úvahu by také připadal Bayern, jenže ti tam mají Neuera. Taky jsou ligy, do kterých by Petr opravdu nešel. Jako například Serie A, protože její kluby mají problémy.

Kolář však přiznává, že Čech je nejšťastnější v Anglii.

"Petrovi už zkrátka není dvacet let. Jeho rodina je spokojená se životem v Londýně. Petr je rád v Chelsea. A Chelsea má zájem o jeho služby dokonce i po skončení jeho aktivní fotbalové kariéry, chtěli by, aby pak pokračoval na nějaké jiné pozici v klubu."

Čech se momentálně zotavuje po operaci ramena. Kolář však tvrdí, že jakmile se bude cítit dobře, zamíří opět na trávník Chelsea, připraven na předsezónní tréninky.

"Petr se úspěšně vzpamatovává ze svého zranění a vše jde přesně podle plánu. Bude brzy připravený začít s předsezónními přípravami."

Hodnotil 1 čtenář průměrem 5 bodů z pěti

Marquinhos zřejmě zamíří do Barcelony
Messi do PSG ?
Přemýšlím nad změnou dresu, přiznává Cabaye