17 Caen3837
18 Lorient3836
19 Nancy3835
20 Bastia3834

Skvělý domácí debut! První domácí zápas letošní Ligue 1 proměnilo PSG ve vítězství!

Pařížané začali letošní sezónu na svém stadionu opravdu stylově. Víkendový zápas s klubem Bastia ovládli od samého začátku až do konce.

Bastia odjížděla z Paříže s porážkou 2:0. Dvěmi naprosto oslnivými góly potěšil své fanoušky Lucas a Edinson Cavani. Jedinou neblahou novinkou je, že vítězství si vyžádalo daň v podobě zranění Zlatana Ibrahimoviče.

Stadion byl naprosto vyprodaný a narvaný k prasknutí, počas velmi příznivé: atmosféra jako stvořená pro první domácí zápas Paris Saint-Germain v této sezóně!

Podmínky tedy byly pro zápas, kolem nějž se vznášela spousta emocí souvisejících s návratem Clauda Makeleleho do Paříže jakožto trenéra soupeře, naprosto ideální. Bancovi muži cítili odhodlání navázat na historii: během předchozích šestadvaceti zápasů, které Bastia s Pařížany sehrála na jejich domácí půdě, nevyhrála ani jednou. Bastia zkrátka už hodně, hodně dlouho neporazila PSG v Paříži...

Již krátce po začátku utkání bylo jasné, kdo má navrch. Trio Motta, Pastore a Verratti na sebe svými kousky strhávali veškerou pozornost. První šance se pro Cavaniho u branky otevřela dokonce už ve čtvrté minutě zápasu.

O čtyři minuty později se Ibrahimovič zranil, takže již po první čtvrt hodině utkání jej nahradil Lavezzi.

První gól Pařížané uštědřili soupeři v sedmadvacáté minutě. Padnul zásluhou Lucase, který si za něj od fanoušků sklidil náležitý potlesk.

Po přestávce se na trávníku objevil Sergej Aurieri, který nahradil zraněného Wiela. Dobře si na svém pravém křídle vedl i David Luiz.

Druhý gól padnul v šestapadesáté minutě. Cavani se po něm stal hrdinou utkání až do konce zápasu. Tuto sezónu se jedná už o třetí gól tohoto El Matadora, který bude mít tuto sezónu jistě mnoho dalších šancí ukázat, co v něm vězí.

První domácí zápas tedy pro klub znamenal úspěch. Na další se můžeme těšit již příští pátek.

ZDROJ: psg.fr