Blanc žádá od svých hráčů výrazné zlepšení

Trenér Pařížanů tvrdí, že je s tréninkovým progresem hráčů spokojen. I přesto po nedávné prohře 4:2 při přátelském zápase s RB Leipzig přiznal, že na straně jeho týmu chyběla kondice.

Laurent Blanc své hráče vyzval k tomu, aby nepřestávali tvrdě pracovat.

Co se pátečního zápasu proti lipskému druholigovému týmu Bundesligy týče, skončil pro PSG celkem nechvalně. Ačkoliv Pařížané díky gólům Hervina Ongenda a Jeana-Christopha Bahebecka v prvním poločase dvakrát vedli, v pozdějších fázích hry se šampioni Ligue 1 poněkud unavili. Nechali si střelit tři góly postupně od Terrence Boyda, Yussufa Poulsena a Denise Tomally. Vše nakonec korunoval Marquinhos, když vstřelil svému týmu vlastňáka.

I přesto však Blanc považuje přípravu svého týmu na nadcházející sezónu za uspokojivou. Jejich tour po Asii prý jistě ještě naskytne určitý prostor ke zlepšení.

"Byl to velmi těžký zápas, obzvláště jeho druhá polovina," nechal se osmačtyřicetiletý kouč slyšet na oficiálních stránkách klubu.

"Není pochyb o tom, že Němci byli fyzicky mnohem zdatnější, což se ukázalo především s postupem hry. Víc k tomu není moc co dodat, opravdu. Teď se zase o něco posuneme, budeme pokračovat v práci a připravovat se na naši asijskou štaci, která se kvapem blíží."

Zlatan Ibrahimovic, který se po návratu z dovolené účastnil svého prvního zápasu, o něm též přemýšlí pozitivně. Popsal ho jako "excelentní přípravu na obhajobu Ligue 1".

"Pro mě obzvlášť je důležité na kondici trochu zapracovat, protože jsem v současné době po dlouhé dovolené. Nesmím polevit. Ale cítil jsem se během toho zápasu dobře. Mají krásný stadion, vládla tam skvělá atmosféra a my nastoupili proti výbornému týmu," řekl Ibrahimovic.

Ve středu, tedy dnes, čeká PSG přátelské utkání s OGC Nice.

ZDROJ: goal.com

Blanc: Excelentní výkon! Paris 4-1 Saint-Etienne
Za odchod útočníka Cavaniho by PSG požadovalo přes 60 milionů liber, tvrdí Laurens
Jordan Ikoko a Youssouf Sabaly byli na novou sezónu opět zapůjčeni jiným týmům