18 Lorient3836
19 Nancy3835
20 Bastia3834

PSG přechází do útoku!

Jen čtyři dny před svou účastí na Trophée des Champions se pařížský tým předvedl na přátelském zápase s hongkongským fotbalovým klubem Kitchee. Výsledek 6:2 pro PSG mluví za vše. Ibrahimovič svými kousky dokonce zvedl stadion ze sedadel.

Po pěti týdnech předsezónních tréninků a jen čtyři dny před prvním oficiálním zápasem nové sezóny se dá konečně říct, že PSG jsou ve formě.

Zpočátku zápasu se zdálo, že Pařížané dostávají v horkém asijském počasí poněkud zabrat. Již v páté minutě utkání jim španělský hráč Kitchee Belancoso vstřelil první branku a na celých dalších sedm minut hosty hongkongského stadionu vyděsil.

Ve dvanácté minutě se však naštěstí PSG zmohlo na odpověď v podobě gólu Ongenda. Od té doby již měl hráči Ligue 1 hru pevně ve svých rukou. Ve dvacáté minutě Bahebeck po přihrávce od Ibrahimoviče zvýšil skóre na 2:1 a posunul PSG do vedení.

V následujících několika minutách si nejspíš Zlatan řekl, že už bylo dost nudných asistencí a že publikum čeká na pořádnou show. Jen tři minuty poté tedy v pětadvacáté minutě zasadil soupeři branku sám. Tento kousek následně za ovací naprosto ohromeného publika ve dvacáté osmé minutě ještě zopakoval. Dá se říct, že jeho první góly sezóny 2014/2015 jej proměnily v miláčka jedné asijské metropole.

Po přestávce v poločase se míče opět chopil Bahebeck. Mladý útočník dal v padesáté osmé minutě svůj již šestý gól v této sezóně. Vezmeme-li v úvahu, že všechny tyto branky padly pouze během pěti zápasů, zdá se, že si Paříž vychovala opravdu slibného hráče.

V sedmdesáté čtvrté minutě si pak přihrávka od klubového nováčka Auriera našla znovu Ibrahimoviče, jehož přesný kop opět neminul cíl a poslal míč do soupeřovy brány.

K samému konci utkání se asijský soupeř ještě zmohl na poslední gól utkání, když v devadesáté minutě Akande vstřelil gól Pařížanům. Výsledek již však byl nezvratný. Asiaté svými góly zápas otevřeli a zase uzavřeli, vítězství ale ponechali francouzským šampionům.

Nezbývá než popřát, aby i další zápasy byly takovou podívanou!

ZDROJ: psg.fr