18 Lorient3836
19 Nancy3835
20 Bastia3834

PSG obhájili titul Trophée des Champions!

Rok po vítězství v gabonském Libreville Pařížané opět započali novou sezónu vítězstvím: tentokrát v Pekingu! Hrdinou týmu se stal opět Ibrahimovič, který skóroval oba pařížské góly.

Pětatřicetistupňová vedra a sedmdesáti procentní vlhkost vzduchu: tyto klimatické podmínky nenechaly nikoho na pochybách, že se 19. ročník Trophée de Champions opravdu odehrával osm tisíc kilometrů od Francie!

PSG vs. Guingamp, to byl hold francouzskému fotbalu, během nějž zářil obzvlášť jeden favorit, a to od začátku až do konce. Touto hvězdou samozřejmě není nikdo jiný než slavný útočník Pařížanů Zlatan Ibrahimovič. Poslední týden o tomto hráči ostatně mluví půlka Asie.

První šance poslat míč do sítě se Ibrahimovičovi naskytla již v sedmé minutě, tehdy se ale zalekl Samassy a příležitosti nevyužil.

Situaci však napravil již o dvě minuty později, kdy již nedal Samassovi žádnou šanci a katapultoval svůj klub do vedení. Od publika si za to vysloužil potlesk vestoje. Celé obecenstvo mu ostatně leželo u nohou pokaždé, když se jen dotknul míče.

Další gól na sebe nechal čekat ve dvacáté minutě. Soupeř tehdy faulem srazil Bahebecka, což se rozhodčí rozhodl PSG vykomentovat penaltovým kopem. Úlohy se zhostil Ibrahimovič - a opět nezklamal. Skóre 2:0 pro Pařížany!

Prvním oficiálním zápasem tedy klub odstartoval novou sezónu opravdu ohromujícím způsobem. V celé první polovině utkání si PSG dokázalo udržet míč po 70 % času.

Druhý poločas již trochu ztrácela na rytmu. Po zbytek hry již PSG spíše jen kontrolovalo svou vedoucí pozici. V šedesáté druhé minutě jsme se ale alespoň dočkali Cavaniho, který se během letošní kampaně prvně objevil při zápase na hřišti.

Nakonec si tedy PSG z Pekingu odváží již svou čtvrtou trofej z turnaje Tropée des Champions. Mohou si tak přidat do vitrínky další pohár. A to jen šest dní před zahájením Ligue 1, kde budou rovněž obhajovat titul.

Již tento pátek se v Rémách navrátí naši šampioni do akce na francouzských trávnících.

ZDROJ: psg.fr